Like us for get Notifications

Wajah pesakit ini ‘Mencair’ kerana Silap Makan Ubat !



Wajah ‘Mencair’ Gara-Gara Silap Makan Ubat - Wajah seorang seorang pelatih pendandan rambut dari Hoveton, Norwich, United Kingdom dipenuhi gelembung nanah sebesar bola tenis apabila tersilap mengambil ubat untuk melegakan kesakitan ulu hati.
Intenet murah klik sini
Kulit sekitar wajah Leanne Howes, 17, menggelupas manakala bahagian dalam mulut dan tekaknya dikatakan turut bengkak hingga menyukarkan gadis ini untuk bernafas sehari selepas dia mengambil tablet Zantac yang dibeli di farmasi.


Menurut Leanne, pada mulanya dia berasa amat gatal sebelum kulitnya mula membengkak dan bernanah.




Wajah ‘Mencair’ Gara Gara Silap Makan Ubat


Dia dikejarkan ke hospital selepas ibunya menemui Howes terbaring di lantai bilik air tidak sedarkan diri.

Sebaik tiba di Hospital Universiti Norfolk, doktor menyapu krim perubatan lalu kulitnya mulai luruh dan mencair.


Wajah ‘Mencair’ Gara Gara Silap Makan Ubat


Howes disahkan mengalami sindrom Stevens-Johnson yang jarang berlaku. Secara nisbah, keadaan ini hanya menimpa dua orang daripada sejuta.

Keadaan Howes kini sudah pulih namun peristiwa yang menimpa dirinya pada September tahun lepas ini tidak mungkin dilupakan sampai bila-bila.
– Webberita


Wajah pesakit ini ‘Mencair’ kerana Silap Makan Ubat ! Wajah pesakit ini ‘Mencair’ kerana Silap Makan Ubat ! Reviewed by Mad Pikghie on 10:19 AM Rating: 5
Powered by Blogger.